Szkolenie z marki Four Reasons

Wiedza szkolenia edukacja

Dla nikogo nie będzie sekretem, że edukacja w branży beauty jest niezwykle istotna, aby reprezentować najwyższy możliwy poziom usług. Regularne szkolenia i kursy są również niezwykle inspirujące i pobudzające pracy naszej wyobraźni, bo bez dobrze rozwiniętej wyobraźni, praca w branży beauty będzie nas tylko męczyć i po czasie może doprowadzić do wypalenia. Oczywiście ważnym aspektem jest zweryfikowanie wiedzy, którą ktoś chciał nam przekazać, a oduczenie się źle nauczonych rzeczy jest niezwykle ciężkie. 

10 sierpnia w Buczu odbyło się jednodniowe szkolenie zapoznawcze z marką Four Reasons zorganizowane przez naszą ambasadorkę Joanne Staniszczak, a rolę instruktora wzięła na siebie Anna Zenkovska. Szkolenie tradycyjnie zaczęło się od dwugodzinnego wykładu teoretycznego, podczas którego Anna Zenkovska krok po kroku zapoznawała jeszcze nie wtajemniczonych w piękny i bogaty świat produktów Four Reasons. Jednym z najczęściej zadawanych pytaniem na kursach jest  Podczas wykładów teoretycznych poruszane były również takie tematy jak bardzo ważne jest dobranie techniki koloryzacji do kształtu twarzy. 

Po przerwie obiadowej zwarci i gotowi do pracy fryzjerzy zebrali się do przeprowadzenia analizy stanu i historii włosów, aby można było odpowiednio do życzeń modelki dojść do konsensusu. Bardzo często pracując w salonie zapominamy o tym, by udzielić klientce wystarczająco uwagi, żeby czuła się zrozumiana i wysłuchana za każdym razem gdy gościmy ją na swoim fotelu. To w jaki sposób i czy w ogóle  przeprowadziliśmy analizę zdecydowanie wpływa na odbiór efektu końcowego przez klientki. Spisanie wszystkiego na kartce lub w formie mini arkusza naprawdę bardzo pomaga w analizowaniu swoich prac i błędów, a także może służyć jako ściąga na następną wizytę. 

Cztery różne modelki i cztery różne prace, ale wszystkie łączy jedno, czyli dobranie odpowiedniej techniki rozjaśniania do kształtu twarzy. Jest to niesamowicie ważne dlatego że kontrolując ułożenie ciemniejszy i jaśniejszych pasm wprowadzając countouring, możemy nadać twarzy perfekcyjny kształt. Na przykład poprzez wykorzystanie techniki sunlights lub front blond czy kiss of sun. Ale myślę że nie opisałam tu jakiś wielkich rzeczy i pewnie wszyscy o tym wiemy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego jak wyglądają i kiedy odbywają się szkolenia z marką Four Reasons to zapraszamy do kontaktu drogą meilową lub telefoniczną