Aktualne

O zmianach legislacyjnych dotyczących produktów FOUR REASONS

Komisja Europejska wprowadziła nowe rozporządzenie dotyczące prawodawstwa dotyczącego kosmetyków, którego skutkiem będzie wprowadzenie zakazu stosowania kilku składników w kosmetykach. Jedną z zabronionych substancji jest powszechnie stosowany środek chelatujący, pentetanian pentasodu, który był również stosowany w niektórych produktach Four Reasons. Sprzedaż i stosowanie produktów zawierających ten składnik w kosmetykach będzie zabronione na terenie Unii Europejskiej od 1 grudnia 2023 roku. Pozostałe zabronione składniki nie dotyczą produktów Four Reasons.

Nanoplastia i Botox na gorąco a termoochrona

Agnieszka Okrajek

W przypadku zabiegów takich jak Nanoplastia lub Botox na gorąco, termoochrona może okazać się szczególnie ważna. Zarówno Nanoplastia, jak i Botox na gorąco polegają na użyciu urządzeń do stylizacji włosów, takich jak prostownice, w celu aktywacji składników aktywnych w produktach używanych podczas zabiegu.

Termoochrona

Agnieszka Okrajek

Aby zrozumieć, jak działa termoochrona włosów, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na budowę włosa. Włos składa się z trzech warstw: łodygi, kory oraz rdzenia. Wewnętrzna warstwa, czyli rdzeń, stanowi centrum włosa i zawiera między innymi komórki keratynowe, które nadają włosom elastyczność i wytrzymałość. Kora, czyli środkowa warstwa, odpowiada za kształt i teksturę włosa, a łodyga to zewnętrzna warstwa, która chroni włos przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Z taką wiedzą można rozpocząć eksplorować zagadnienia termo ochrony.

Strony